baybul bilgi merkezi

Çağlar Bade Türe

Çağlar Bade TüreÇağlar Bade Türe 1985 yılı İstanbul doğumludur. Kurtlar Vadisi Pusu ve Zengin Kız fakir Oğlan dizilerinde rol almış olan güzel oyuncu TV8’de yayınlanmaya başlayan Hom Ofis dizisinde Arzu karakterini oynamıştır.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde saf, tembel fakat güzelliği ile Sarp’ı büyüleyen sekreter tiplemesi ile tanınan bir isim olmuştur.

18 Aralık 2014
bosluk

Serdar Deniz

serdar denizSerdar Deniz, 18 Nisan 1969 yılı Ankara doğumludur. 1998 yılında “Theater der Keller” adlı Alman Konservatuvarından mezun olan oyuncu daha sonra çeşitli dizi ve filmlerde yer almaya başladı.

Özellikle Kurtlar Vadisi Pusu filmindeki Yakışıklı karakteri ile herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

15 Aralık 2014
bosluk

Taner Turan

Taner TuranTaner Turan, 1969 yılı Eskişehir doğumludur. Eskişehir Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Ana sanat dalı oyunculuk bölümü mezunudur.

Ankara’da yaşayan Devlet Opera Bale sanatçısı ortanca ağabeyinin yardımı ile Deneme Lisesine kaydolmuş ancak çok geçmeden Kocaeli’ne geri dönmüştür. Türlü işlerde çalıştıktan sonra Eskişehir’de bir Devlet Konservatuvarı’na başvuruda bulunmuş ve serüveni başlamıştır.

14 Kasım 2014
bosluk

Zafer Algöz

Zafer AlgözZafer Algöz  30 Ağustos 1961 Kars doğumlu Türk oyuncudur. 1975 sezonunda Bursa Devlet Tiyatrosu’nda açılan “Gençlik Kursları” ile tiyatro eğitimi alan sanatçı, 1980 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı. 1985 yılında mezun olup, aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sanat yaşamına başladı.

9 Haziran 2014
bosluk

Ümit Belen

Ümit BelenÜmit Belen, 23.10.1965  yılı İstanbul doğumludur.  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakultesi bölümü mezunudur. Daha önce Genco, Silahların Gölgesinde, Büyük Yalan, Seni Yaşatacağım, Rabia, Su Sinekleri, Erguvan Yılları, Bizim Ev, Gizli Aşk ile Barışta Savaşanlar adlı projelerde yer aldı.

26 Mayıs 2014
bosluk

Kemal Topal

Kemal TOPALKemal Topal 1962 Ankara doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Tiyatro deneyimleri arasında;
2000-halen – İstanbul Devlet Tiyatrosu
1995-2000 Ankara Devlet Tiyatrosu
1986-1995 Adana Devlet Tiyatrosu
Michelangelo
Ayak Takımı Arasında
4. Murat
Bir Yaz Gecesi Dönemi Rüyası

22 Nisan 2014
bosluk

Mesut Akusta Kurtlar Vadisi Pusu

Mesut AkustaMesut Akusta Kurtlar Vadisi Pusu Ünsal Kemal Alnıaçık karakteri; Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Mesut Akusta tarafından canlandırılmış karakterdir.
Ünsal Kemal aslında küçük yaşlardan itibaren devlet tarafından yetiştirilip sonrasında KGT’ye ajan yapılan birisidir.KGT içinde saygınlığı artmış ve sonrasında Alper Özgenç ile çalışmaya başlamıştır.Türkiye’de varolan bütün karanlık yapılanmaları ortaya çıkarmış ve bunları yok etmek için çalışmaya başlamıştır.Sonunda Polat Alemdar ile tanışır ve Polat’ın KGT görevlisi olduğunu anlayınca Polat’a bazı görevler vermiştir.

17 Mart 2014
bosluk

Mesut Akusta

Mesut AkustaMesut Akusta 22 Şubat 1964 Konya doğumludur. 1985’te Ankara’da çocuk oyunuyla tiyatroya başladı. 1992 yılında Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları’na katıldı. 1997’de Nezihe Araz’ın yazdığı Cahide oyununda rol aldı. Fehmi Paşa Konağı, Atları da Vururlar ve Şerefe Yirminci Yüzyıl isimli müzikallerde görev aldı.

17 Mart 2014
bosluk

Şemsi İnkaya Kurtlar Vadisi Pusu

Şemsi İnkayaŞemsi İnkaya Kurtlar Vadisi Pusu Vahap Kuzuzade karakteri; Tapınakçılar Akşaçlı ile girdikleri mücadelede zor durumda kalınca artık daha fazla yıpranmadan Türkiye’yi terk etme kararı alırlar.

Ancak Türkiye üzerinde ki emellerinden faz geçmiş değiller. Türkiye içresinde yıllarca sessizlikleri koruyan yerli işbirlikçileri uyandırma kararı alırlar. Bu teşkilatın başı  Vahap Kuzuzade…

9 Mart 2014
bosluk

Şemsi İnkaya

Şemsi İnkayaŞemsi İnkaya 13 Nisan 1939, İstanbul doğumlu  Türk tiyatro ve sinema oyuncusu.Ticaret Lisesi ve konservatuarda okudu. Tiyatro sanatçısı Ayten Erman ile evlenip ayrılmıştır. Ozan isminde bir oğlu vardır. Sanat hayatına İ.Ü.T.B. Gençlik Tiyatrosu’nda amatör olarak başlamıştır.

İlk oyunu “Pabuçcu Ahmet”tir. Avni Dilligil, Ulvi Uraz gibi pek çok tiyatroda yetişmiştir. İnkaya, Tiyatro Oyuncuları Derneği (To-Der) üyesi ve denetleme kurulu başkanıdır.

9 Mart 2014
bosluk
baybul bilgi merkezi Oyuncu Kadrosu Sitemiz Baybul.net İnternet Bilgi merkezinde yerini almıştır

Facebook\'ta Bizi Beğenin